Vyvinuli jsme pro Vás online varianty kurzů!

Nově pro Vás nabízíme možnost absolvovat naše tréninky z pohodlí domova či jiného místa, tedy online. Jedná se přitom o plnohodnotné varianty kurzů, kdy je lektor po celou dobu k dispozici pro dotazy a diskuzi. Tištěné podklady rozesíláme předem v dostatečném předstihu. Jako první tréninky realizované touto formou budou přípravy k certifikacím PRINCE2® Foundation a IPMA, oba dva od 6.4.2020. Kapacita je omezena, v případě zájmu tedy neváhejte!

První náhled programu Konference PM Zlín 2020

Již 13. ročník konference PM Zlín 2020 odstartuje 13. května (zajímavá shoda 😉) zahájení a představení programu, kterého se již tradičně zhostí Eva Šviráková a Jan Doležal.

Na ty hned naváže velké jméno v tuzemském agilu, Karel Smutný s keynote o budoucnosti plné self-managed týmů.

První den pak bude pokračovat ještě jednou společnou keynote, po které se rozdělíme na několik paralelních proudů přednášek, workshopů a her. Již nyní se můžete těšit na: Celý článek

Beyond Agile Israel 2020 i s PM Consulting!

Máme tu čest vás pozvat na jednu z top 10 agilních konferencí, akci Beyond Agile Israel 2020, které se budeme aktivně účastnit. Na samotné konferenci, 26.1.2020 bude mít Jan Doležal příspěvek o delegování v agilním světě a následně povede dvoudenní Management 3.0 foundation trénink (registrovat se můžete zde). Jste srdečně zváni.

A pokud nebudete mít cestu kolem Tel Avivu, určitě sem na blog přineseme reportáž o průběhu a zajímavostech, které se na konferenci objeví.

 

Agilní transformace – jak na to správně?

Agilní transformace začíná být jeden z nejskloňovanějších termínů v poslední době. Bohužel slýcháme spíše strašidelné historky, jak to kde selhalo a co vše se nepovedlo. Když se ptáme na podrobnosti, začínají se v odpovědích vyskytovat velmi obdobné vzorce. Setkáváme se až nepříjemně často s velmi nefunkčními případy pokusů o adopci agilních principů. Nejedná se výhradně o korporace, ale jsou zastoupeny velmi často. Vypadá to, že provozovat Scrum nebo nějaký obdobně agilní přístup je v daném prostředí opravdu těžké. A je to pravda. Proč tomu tak ale je? Potřebujeme vůbec agilní transformace? A co se s tím dá dělat? Čemu je dobré se vyhnout? Celý článek

Proč agile? Týká se i nás? A co na to PM?

V podstatě dnes asi neexistuje žádná konference, odborné fórum, blog apod., kde by se alespoň zčásti neřešil agile, agilita, byznys agilita apod. Proč agile tolik zaplavuje debatu i praxi v mnoha firmách a dalších organizacích? Je to jen módní vlna, další buzzword? Nebo něco většího? Není to jen reflexe toho, že nejsme schopni plánovat a realizovat projekty standardními metodami a tak se uchylujeme k nějakému řešení, které by nás mělo spasit? Nebo je to celé vlastně trošku jinak?

Celý článek

Global SCRUM Gathering Vienna 2019

Koncem října se do Vídně sjelo na Global Scrum Gathering 900 agilistů z celého světa. Která téma rezonovala a jaké jsou trendy? Kam se ubírá nejen agilní svět? Byli jsme u toho!

Třídenní konference byla zahájena keynote o product designu a testování nápadů. Poté se účastníci rozdělili do několika proudů workshopů a přednášek. To jim vydrželo až do konce prvního dne. Celý druhý den probíhal vskutku obří open space, v rámci kterého proběhlo přes 100 workshopů a diskuzí. Třetí den byl opět o paralelních proudech workshopů a přednášek a kulminoval závěrečnou keynote pro celé auditorium.
Celý článek

Motivace 3.0 je reálnou potřebou – vyšší odměna – nižší výkon…

„Cože? Jaká Motivace 3.0? Co je to za nesmysl, že vyšší odměna znamená nižší výkon?“, ptáte se zřejmě sami sebe. Nicméně, alespoň ve většině případů tomu tak, možná překvapivě, je. Jde o tzv. skryté náklady odměn, které jsou velmi často velmi devastující. Konkrétně se jedná o odměny udělované ve stylu „jestliže … pak“, tedy základ motivace, představ o ekonomii a byznysu v druhé polovině 20. století… a dodnes realita ve velké části firem (viz např. i náš článek zde). Celý článek

Temný SCRUM a co s ním?

Během našich angažmá v různých firmách nebo při diskuzích na našich kurzech čím dál častěji zjišťujeme, že se nám tu v ČR rozmáhá takový nešvar… V anglicky mluvících zemích tomu říkají „Dark SCRUM“, temný SCRUM nebo také technický SCRUM. Tyto jevy vedou velmi často k selhání pokusu o agilní přístup a k následnému odporu k čemukoliv, co začíná slovem agilní. O co vlastně jde a jak zůstat na světlé straně SCRUMu? Celý článek

Konference PM Zlín 2019 proběhla úspěšně!

V půlce května proběhl již 12. ročník konference PM Zlín. Byl to ročník plný novinek a rekordů.  Předně – již téměř měsíc před termínem bylo zcela vyprodáno. Ve Zlíně se tentokrát setkalo na 260 projektových manžerů, scrum masterů a dalších enthusiastů z ČR i Slovenska. Z korporátů, malých firem i úřadů a škol. Možnosti networkingu byly tedy nejširší v historii. Za program již tradičně nesl zodpovědnost Jan Doležal z PM Consulting, za organizaci a produkci na místě Eva Šviráková z UTB a její tým dobrovolníků – studentů.

Celý článek

Nejčtenější