Jan Doležal

V současné době se zabývá především hybridními přístupy, agilitou v organizacích (SCRUM, SAFe, LeSS, DAD), Managementem 3.0 a vývojem simulačních her sloužících jako trénink projektového řízení nebo agilních přístupů.

Dříve působil jako specialista na volné noze, krátce jako projektový manažer ve firmě Logos, a. s., a ještě dříve působil několik let ve východočeské společnosti Mikroelektronika, s.r.o., která je dodavatelem systémů odbavování v hromadné dopravě s celosvětovou působností, kde zavedl projektové řízení, zastával pozici vedoucího projektové kanceláře a řídil velké mezinárodní projekty (Evropa, Jižní Amerika).

Má zkušenosti především s projekty a produkty z IT, strojírenství, elektrotechniky, akademického i veřejnoprávního sektoru. Projektovému řízení se aktivně věnuje od roku 2001, agilním přístupům pak od roku 2014 a od roku 2020 zkoumá možnosti hybridních přístupů.

Je vedoucím autorem několika knih o projektovém řízení, např. „Projektový management“, „Agilní přístupy vývoje produktu a řízení projektu“ nebo „Projektový management v praxi“.

Obálka knihy Projektový management  Obálka knihy Agilní přístupy vývoje produktu a řízení projektu  Obálka knihy Projektový management v praxi
Profil na síti LinkedIn.

Ředitel a jednatel PM Consulting s.r.o.
SAFe Program Consultant (SPC)
IPMA® Level B Certified Senior Project Manager
PMI® Project Management Professional (PMP®) a autorizovaný PMP trenér
Disiplined Agile Senior Scrum Master a autorizovaný DASSM trenér
CSPO – Certified SCRUM Product Owner
CSP-SM – Certified Scrum Professional – ScrumMaster
PSM I – Professional Scrum Master I
Lektor a průvodce agilním světem, projektovým řízením
a vedením týmů ve všech formách

   Professional scrum masterSAFe Program Consultant (SPC)SAFe Program Consultant (SPC)

 

Ve volném čase je nadšeným amatérským cyklistou a věnuje se také místní komunální politice jako radní města Choceň.