Nejbližší termíny

Není vypsán žadný termín. V případě zájmu nás kontaktujte.

Komplexní příprava k certifikaci IPMA

Komplexní příprava k certifikaci IPMA

Určeno především zájemcům o certifikaci podle IPMA ICB4 na stupně A, B, C nebo D, případně jako příprava na recertifikaci IPMA.

Kurz je akreditován IPMA Česká republika v úrovni Excellent, což znamená že absolventi kurzu mají velmi vysokou úspěšnost u zkoušky.

Jsme lídr trhu - naším kurzem prošlo v roce 2015 i 2016 absolutně nejvíce kandidátů certifikace podle IPMA!

Lektoři jsou spolutvůrci zkušebních testů, zkoušející certifikačního orgánu IPMA a autoři knihy Projektový management.

Garantujeme Váš úspěch u zkoušky!

Co Vám kurz přinese

Připravíme Vás na úspěšné zdolání zkoušky, zejména její písemné části. Pomůžeme Vám projít celým certifikačním procesem včetně zpracování přihlášky a dokumentace. Kurz je sestaven tak, abyste získali právě ty znalosti, které jsou zkoušeny u certifikační zkoušky IPMA.

Bezprostředně po kurzu můžete absolvovat písemnou část certifikační zkoušky.

Nevíte, který stupeň certifikace si vybrat? Jiří Krátký Vám poradí buď ve videu nebo osobně.

Naučíte se používat metody, techniky a nástroje, které jsou zkoušeny při certifikaci IPMA.
Procvičíte si všechny typy příkladů, které jsou součástí písemné zkoušky.
Získáte knihu Projektový management.

Ti, co kurzem prošli, o něm říkají

Kurz rozhodně doporučuji – zkušení lektoři z praxe, intenzivní a kvalitní příprava ke zkoušce. Dostatečné procvičování jednotlivých metod na konkrétních příkladech.

Libuše Adamczyková - EATON

Kurz mi dal nezbytné podklady pro budoucí rozvoj dovedností projektového řízení, byl veden velice profesionální formou a s lektorem byla radost interagovat. Díky moc!

Daniel Pěček - Zentiva

Kurz byl veden velmi profesionálně, lidsky a s pohodou. Tempo kurzu je příjemné, stihne se mnoho věcí bez stresu. Navíc oceňuji domácí pečivo a koláčky z Chocně 🙂

Lada Ječmenová - E.ON Business Services Czech Republic

Velmi erudovaný a profesionální přístup. Vysoká efektivita ve smyslu obsahu probírané látky.

Iveta Váňová - Landis+Gyr

Fundovanost lektorů, výborná provázanost teorie s praxí. Komplexní shrnutí přípravy na certifikaci ale i projektového řízení jako celku.

Kamil Kováč - AE Holding

S kurzem sem byl velice spokojený. Kurz doporučuji absolvovat. Dozvěděl jsem se spoustu užitečných informací nejen k certifikaci, ale i do praxe.

Jan Sláma - TTC MARCONI

S přípravným kurzem jsem byla velmi pokojena. Oceňuji připravenost podkladů, kvality lektorů, způsob prezentace a také vstřícný, osobní přístup a příjemné prostředí (výborná káva 🙂 )

Lucie Janošová - TREXIMA

Oceňuji zaměření a skutečné provedení školení = tzv. kladen důraz na přípravu k certifikaci dle IPMA = dostatečné příklady korespondující s možnými příklady z certifikace. Uvolněná a přátelská atmosféra.

Martin Musialek - ŠKODA PRAHA Invest s.r.o.

Obsah kurzu

V průběhu prvních tří dnů kurzu s lektorem projdete celý životní cyklus projektu a naučíte se používat klíčové metody, techniky a nástroje, jejichž znalost je prověřována v písemném testu. Důraz klademe na procvičování případových studií tak, abyste ihned po absolvování našeho kurzu mohli bez další přípravy úspěšně zdolat písemný test.

Zahájení projektu a logický rámec
Plánování projektu a CPM
Sledování a vyhodnocování projektu
Agilní přístupy k řízení projektů
Certifikace nanečisto

Čtvrtý den kurzu je věnován tzv. „certifikaci nanečisto“, kdy si budete moci vyzkoušet test typově obdobný tomu, jež vás bude čekat u certifikační zkoušky.

 • Den 1: Projekt, program, portfolio, životní cyklus projektu, logický rámec (LRM), plán řízení projektu, plánování rozsahu s využitím WBS.
 • Den 2: Plánování času s využitím kritické cesty (CPM), Ganttovy diagramy, plánování zdrojů, plánování nákladů, agilní přístupy k řízení projektu, řízení zainteresovaných stran, motivace jednotlivců a budování týmů.
 • Den 3: Řízení rizik, sledování a vyhodnocování projektu, řízení porad, změn, komunikace, řešení konfliktů a krizí, ukončení a vyhodnocení projektu, další témata.
 • Den 4: Certifikace nanečisto – případová studie, otevřené, uzavřené otázky, řešení všech typů příkladů podle zvoleného stupně certifikace (D, C nebo B).

Následující den po přípravném kurzu můžete absolvovat v našich prostorách písemnou část ostré certifikační zkoušky, kterou organizuje IPMA Česká republika. Uchazeči o certifikát IPMA level D tak budou moci po pěti dnech strávených v PM Consulting odejít už s platným certifikátem.

Pokud úspěšně zvládnete náš kurz, ručíme za Váš úspěch!

Ručíme Vám za kurz přípravy k certifikaci podle IPMA, respektive za složení písemné části certifikační zkoušky IPMA (garance se nevztahuje na pohovor u stupňů A, B a C). V případě, že poslední den našeho přípravného kurzu úspěšně projdete naši cvičnou certifikací nanečisto (zodpovíte správně více, než 65% otázek), do 30 dnů od ukončení kurzu absolvujete písemnou část certifikační zkoušky a neuspějete v ní, zaplatíme za Vás poplatek za opakování zkoušky!

Potřebujete více informací?

 • Základní data o standardu IPMA ICB naleznete zde.
 • Přehled certifikací v rámci IPMA je uveden zde.
 • Porovnání certifikačních systémů PRINCE2, PMI a IPMA je uvedeno zde.
Komplexní příprava k certifikaci IPMA

Obdržíte

 • Komplexní výukový materiál s cvičnými příklady a testy (včetně správných řešení)
 • Osvědčení o absolvování kurzu
 • Knihu Projektový management
 • Velký cvičný test na závěr kurzu

Kurzem Vás provede

Mgr. Zuzana Ježková

Mgr. Zuzana Ježková

Projektová manažerka, konzultantka, lektorka, psycholožka a koučka. Projektovému řízení se věnuje od roku 2004, řídila projekty především v oblasti vzdělávání a výzkumu.
Jako lektorka inspirovala už přes tisíc manažerů (odškoleno více než 1 800 hodin). Její specializací je příprava na certifikaci IPMA a PRINCE2, a dále aplikace psychologie do manažerské praxe (např. rozhodování, time management, motivace, komunikace apod.).
Je spoluautorkou publikace Projektové řízení – Jak zvládnout projekty a autorkou e-knihy Hodina navíc každý den.
Disponuje certifikacemi IPMA C, PMP a Prince2 Practitioner.

Ing. Jiří Krátký

Ing. Jiří Krátký

Zabývá se poradenstvím při rozvoji projektového řízení v organizacích, tvorbou a realizací tréninků praktického projektového řízení, simulačních her a přípravou k mezinárodním certifikacím.

Projektovému řízení se věnuje od roku 2000. Celkem 6 let působil ve vedení národní asociace projektových manažerů. Je spoluautorem 2 knih o projektovém řízení.

Disponuje certifikací PMI PMP, IPMA C, je certifikovaný PRINCE2® Practitioner a akreditovaný PRINCE2® trenér a Certified SCRUM Master (CSM).

Ing. Jan Doležal, Ph.D.

Ing. Jan Doležal, Ph.D.

V současné době se zabývá především agilitou v organizacích a vývojem simulačních her sloužících jako trénink projektového řízení, včetně Agile.

Dříve mimo jiné zastával pozici vedoucího projektové kanceláře a řídil velké mezinárodní projekty (Evropa, Jižní Amerika).

Má zkušenosti především s projekty z IT, strojírenství nebo elektrotechniky. Projektovému řízení se aktivně věnuje od roku 2001. Disponuje certifikací PMI PMP, IPMA B a CSPO - Certified SCRUM Product Owner a CSM - Certified SCRUM Master od SCRUM Alliance.

Cena kurzu: 23 800 Kč

Cena je uvedena bez DPH a za jednoho účastníka.

Rozsah (dny)
4
Min. počet účastníků
4
Max. počet účastníků
10

Místo konání

Školicí centrum Praha

Sokolovská č.p. 178/č.o.247, 190 00 Praha 9 - Vysočany

Školicí centrum PM Consulting spojuje příjemné prostory, klid a vynikající dopravní dostupnost. Je tak ideálním místem pro získávání nových znalostí a dovedností. Prostory se nachází na náměstí OSN (Praha 9 - Vysočany).

Více informací