Poradenství

 

Nabízíme komplexní poradenské služby v oblastech realizace změn, projektového řízení, agilního vývoje a byznys agility. Vždy si předem odsouhlasíme rozsah našeho konzultačního zásahu na nejbližší období.

Z naší strany je možné dodat především:

  • Konzultační podporu při řešení transformace firemní kultury a způsobu práce, což obvykle zahrnuje:
    • moderování různých workshopů a událostí,
    • metodickou podporu při vytváření nových postup,
    • doplňující kurzy a tréninky.
  • Přímou podporu jednoho či více vašich pracovníků pro zvládnutí rolí jako projekový manažer, Scrum Master či Product Owner
  • Supervizi vaší transformace
  • Další podporu dle potřeby a domluvy

 

 

 

Hlavními tématy jsou pro nás:

Příklad spolupráce

Ve společnosti Easy Software jsme se v roce 2021 podíleli na rozvoji a optimalizaci agilního způsobu práce. Spolupráce průběžně pokračuje nadále. Jeden ze spoluvlastníků se k tomu vyjádřil takto:

Naše společnost používá Scrum již nějakou dobu. Jana Doležala jsme oslovili na jaře 2021. Chtěli jsme náš systém posunout na další úroveň a jeho pohled pro nás měl velkou hodnotu.

Začali jsme diskusí o současném způsobu fungování naší společnosti, našem produktu a způsobu vývoje. Společně jsme předefinovali naše vnímání našeho produktu v kontextu Scrumu, předefinovali jsme role (jeden vlastník produktu pro celý produkt) a upravili způsob, jakým naše týmy Scrumu a další zpracovatelské týmy pracovaly.

V následujícím období (podzim 2021) se Jan účastnil různých akcí našich Scrum týmů (Plánování sprintu, recenze, retrospektiva) a pomáhal jim pochopit smysl těchto akcí a správnou implementaci tak, aby měly zamýšlenou hodnotu. Dá se říci, že Jan do jisté míry představoval chybějícího interního Scrum mastera, kterého jsme hledali.

Jana můžeme doporučit jako zapáleného a zkušeného profesionála pro takové mise.

Jaroslav Lizner, VP Sales and co-owner at Easy Software Group SE


Další reference naleznete zde.