Konference PM

Co je Konference PM Zlín?

Konference PM, tedy konference projektový management vznikla ve Zlíně již v roce 2005 úvodním jednodenním pokusem. Na ten pak s malou odmlkou navázaly další ročníky (v roce 2019 proběhla už 12. Konference PM) v již tradičním dvoudenním formátu. Je tak nejstarší konferencí svého druhu v ČR a její kapacita 250 lidí se pravidelně vyprodává.

Od prvního ročníku máme tu čest na této konferenci spolupracovat s FMK UTB ve Zlíně. V posledních letech jsme se jako PM Consulting stali přímo spolupořadatelem.

Jedná se o setkání profesionálů v oboru PM a souvisejících oblastech s ostatními profesionály, se studenty i se začínajícími manažery. Program se zabývá řízením změn, transformací, vedením týmů, agilitou a dalšími souvisejícími tématy. Program je zaměřen spíše na praktickou aplikaci a výměnu zkušeností než na teoretické koncepty.

A v čem je tato Konference PM specifická, že se jí tak intenzivně věnujeme?

studentky a studenti konference pm Zlín

Studentky a studenti Konference PM

Konference vznikla na půdě UTB ve Zlíně díky iniciativě a podpoře Evy Švirákové v rámci předmětu Komunikační agentura jako velmi specifický podnik.

V daném předmětu měli studenti FMK UTB za úkol vymyslet a zrealizovat nějakou akci, soutěž, festival anebo třeba konferenci. Tím vlastně studenti začali mít potřebu zjistit něco o projektovém řízení a od toho už byl jen krůček k tomu, aby tématem jedné se studentských akcí byla Konference PM. A také k tomu, abychom se této myšlence snažili co nejvíce pomoci, protože nám přišla skvělá.

Akce tak dostala do vínku úžasnou atmosféru. Produkční tým na místě není personál hotelu nebo najatá agentura, ale studentky a studenti UTB. Je to možná drobnost, ale je to znát. I prostředí UTB samotné, které je především v posledních letech hezké a moderní přispívá k velmi svěží a přitom uvolněné a pohodové atmosféře. Stejně jako Zlín samotný.

Společenský večer

Zlín je poměrně daleko. A to je pro tuto akci výhoda. Pokud je pořádána konference v Praze nebo Brně, většina účastníků se po konferenci rozprchne do svých domovů. A to i v případě společenského večera. Hodinu nebo dvě se spousta lidí zdrží, ale o moc víc ne. Ze Zlína je to ale daleko, takže všichni zůstávají a spoluvytváří jedinečný večer plný networkingu a výměny zkušeností.

Po odborném programu je vždy možnost relaxace vycházkou s prohlídkou nějaké Zlínské zajímavosti, většinou spjaté s osobností Tomáše Bati (mrakodrap, Zlínské ateliéry atd.). Pak již následuje tradiční společenský večer.

Kromě živé hudby a rautu se lze těšit i na aktivity typu PM Pub kvíz nebo studentská módní přehlídka.

A v některém ze Zlínských podniků, který je vyhrazen pro účastníky konference, se obvykle pokračuje opravdu dlouho.

Společenský večer konference pm

Catering konference PM Zlín

Catering

Chceme, aby byli účastníci konference aktivní a příjemně naladění.

Proto vnímáme kvalitu občerstvení na akci jako zásadní.

V posledních letech proto spolupracujeme na kávovém cateringu s kamarády z FlatWhite (kteří mají na svědomí i aktuální podobu občerstvení na našich kurzech).

Káva a drobné zákusky z FlatWhite se staly pomyslnou třešničkou na dortu konference PM Zlín, na kterou se všichni opakovaně těší.

Se výtečnou kávou a drobným občerstvením se krásně doplňuje i mladý a příjemný tým, který pro nás vše chystá.

Na coffebreaky se zde opravdu nevyplácí přijít pozdě. Bez ohledu na množství občerstvení vždy zmizí velmi rychle.

Program

Jádrem konference musí být samozřejmě aktuální a atraktivní program. Jdeme v tomto ohledu především cestou zvaných přednášek. Tedy, oslovíme osobnosti, které nás něčím zaujaly, aby přijely na konferenci a zhostily se přednášky nebo workshopu.

Snažíme se, aby byl program v duchu „profesionálové profesionálům“ a pokud možno neobsahoval produktové prezentace nebo triviálně jednoduché příspěvky a omletá témata. Spíše praktické workshopy, příspěvky a hry. Zřejmě i proto se nám postupně více a více zvětšuje podíl příspěvků s tématem agility, proměnlivého prostředí, změn a moderních způsobů managementu. To je totiž to, co hýbe nebo bude brzy hýbat naším pracovním prostředím.

Již zdaleka se tedy nejedná o konferenci o klasickém PM, v tom se název akce zřejmě trošku přežil. Spíše se bavíme o tom, jak v současnosti a blízké budoucnosti řídit projekty, produkty, změny a další aktivity. Jste srdečně zváni a registrovat se můžete na stránkách konference.

Jiří Krátký