Simulace Portfolio Karla IV.

Ve hře Portfolio Karla IV. zjistíte, jak uspořádat týmy i celou organizaci pro úspěch v dnešní době dynamických změn. Zažijete, jak velký rozdíl v efektivitě, výkonu a také atmosféře může organizační uspořádání znamenat a naučíte se, co funguje a co ne.

Jedinečný zážitek formou manažerské hry

Prioritizace, strategie, agilita, KANBAN

Spolupráce v týmu i napříč organizací

Není vypsán žadný termín. V případě zájmu nás kontaktujte.

Co Vám kurz přinese

Toto není školení! Toto je Portfolio Karla IV.!

Jedná se o námi vyvinutou manažerskou hru (serious game), simulaci souběžné realizace několika projektů. Získáte nepřenositelné osobní zkušenosti, zážitek velmi blízký realitě .

Cílem tréninku je zažít různé situace, na kterých se podílí různé profese v rámci jedné organizace a postupně se vlastní zkušeností a invencí propracovat k efektivnímu nastavení spolupráce.

Nastavení odpovídá běžné střední firmě nebo části velké korporace, ve které existují profesní oddělení, jejichž členové se různě podílí na projektech, vývoji a dalších aktivitách.

  • Zjistíte, které postupy jsou vhodné a kterým se naopak vyhnout.
  • Poznáte na vlastní kůži dynamiku vývoje týmu a spolupráce mezi několika týmy.
  • Pochopíte, jak funguje sebeorganizovaný a multioborový (cross-functional) tým.
  • Osvojíte si klíčové principy a nástroje pro byznys agilitu.

Portfolio Karla IV.

Ti, co kurzem prošli, o něm říkají

… popravdě neočekával jsem od hry nic velkého, ale další den jsem si říkal v kontextu s vyhodnocením hry vašimi kolegy, že bylo krásně vidět, jak časový tlak, stres a neinformovanost mají zásadní vliv na průběh zadané práce. To se jen normálním školením nedá takto názorně vysvětlit a hlavně vyzkoušet na vlastní kůži. Myslím, že to je vhodné doplnění jiných druhů školení. Když byly ve hře dány dohromady týmy lidí, kteří se viděli poprvé, tak tam hrál tento faktor první hodiny svou roli. Myslím, že by se touto hrou daly krásně „testovat“ a rozvíjet již reálné sestavené týmy lidí.

Petr Misauer - Metrostav

„Školení“ bylo, myslím pro mne překvapivě pozitivní ve smyslu předání informací populární formou. Rozhodně se jedná o více didaktické řešení než školení jiná s obdobnou tématikou. Pracovat se stresem školených osob a využívat ho pozitivně ve smyslu , že určitá forma řízeného stresu(tlaku okolí, neznalosti, časové tísně) může být v konečném důsledku kladně využitelná je zajímavá cesta.

Josef Majer - Metrostav a.s.

Celkový koncept – skvělá „hra“ se zaměřením na důležité aspekty a změny v projektu. Časový pres (velmi reálný), neúplné nebo nedostatek informací. Poslední hodina – wrap-up – důležitá část celého dne, prostor pro všechny, kdo si ze hry co odnesl pro svoji budoucí práci na projektech. Nechyběl i vlastní pohled trenérů a jejich „nasměrování“. Skvělé využití LEGO kostiček :). Výborní trenéři.

Ludmila Dobrá - LEGO

Obsah kurzu

Budete řešit několik významných projektů – Portfolio Karla IV., zadaných samotným králem. Přenesete se tak do 14. století – míst a období, které dobře znáte z historie našich zemí a velmi rychle se tak s příběhem ztotožníte.

simulace Portfolio Karla IV.

Účastníci jsou na začátku rozděleni do několika skupin:

  • Stavitelé,
  • Architekti,
  • PM,
  • Vozkové,
  • Purkmistr výstavby a jeho písaři.

Každá skupina má své úkoly, kterých by se měla zhostit během realziace několika projektů zadaných trenérem, který vystupuje jako zmocněnec a hlas Karla IV.

Je třeba postavit zadaná díla v omezeném časovém limitu, s omezeným rozpočtem a dle definovaného postupu.

Jak konkrétně již záleží na samotných účastnících, kteří mají 30 min na domluvu plánu. Poté je již spuštěn herní čas a zahájena realizace.

V průběhu realizace musejí jednotliví účastníci i celý tým řešit nečekané události, změny projektu, výkyvy cen vstupů, nedostatek zdrojů atp.

Na závěr probíhá detailní vyhodnocení, retrospektiva a zpracování lessons learned pro využití v každodenní praxi.

Kurzem Vás provede

Ing. Jan Doležal, Ph.D.

Ing. Jan Doležal, Ph.D.

V současné době se zabývá především agilitou v organizacích, Managementem 3.0 a vývojem simulačních her sloužících jako trénink projektového řízení, včetně Agile.

Dříve mimo jiné zastával pozici vedoucího projektové kanceláře a řídil velké mezinárodní projekty (Evropa, Jižní Amerika).

Má zkušenosti především s projekty z IT, strojírenství nebo elektrotechniky. Projektovému řízení se aktivně věnuje od roku 2001. Disponuje certifikací PMI PMP, IPMA B a CSPO - Certified SCRUM Product Owner a CSP-SM - Certified SCRUM Professional - ScrumMaster od SCRUM Alliance. Další podrobnosti čtěte zde.

Ing. Jiří Krátký

Ing. Jiří Krátký

Zabývá se poradenstvím při rozvoji projektového řízení v organizacích, tvorbou a realizací tréninků praktického projektového řízení, simulačních her a přípravou k mezinárodním certifikacím.

Projektovému řízení se věnuje od roku 2000. Celkem 6 let působil ve vedení národní asociace projektových manažerů. Je spoluautorem 2 knih o projektovém řízení.

Disponuje certifikací PMI PMP, IPMA C, je certifikovaný PRINCE2® Practitioner a akreditovaný PRINCE2® trenér a Certified SCRUM Master (CSM). Další podrobnosti čtěte zde.

Cena kurzu: 7 000 Kč

Cena je uvedena bez DPH a za jednoho účastníka.

Rozsah (dny)
1
Min. počet účastníků
9
Max. počet účastníků
20

Místo konání

Školicí centrum Praha / online

Sokolovská č.p. 178/č.o.247, 190 00 Praha 9 - Vysočany

Pozn.: Pokud by nebylo možné realizovat kurz prezenčně, máme připravenu online variantu.

Máme rádi čerstvé domácí jídlo a dobrou kávu. Těšte se na domácí sendviče, dezerty a další dobroty, které jsme vyladili s kamarády z FlatWhite.

Budete se těšit na každou přestávku do našeho Café Promontory.

Oběd si budete moci vybrat v restauracích v blízkém okolí (nejčastěji Pepř a sůl nebo U Hubatků).

Rádi vyjdeme vstříc Vašim chutím a zajistíme bezlepkové, veganské či jiné varianty občerstvení i obědů.

Sídlíme hned naproti metru Vysočanská a máme pro vás vyhrazené parkoviště zdarma.

Více informací